Veřejná odpověď na dotaz z webu

08.08.2013 20:25

            Z e-mailové adresy janafisherova@seznam.cz, bylo na webové stránky Českého svazu bojovníků za svobodu – www.zasvobodu.cz – doručeno níže uvedené varování, týkající pojmu „sudetský Němec“, a končící výhružkou trestního oznámení na ČSBS, bude-li ČSBS pokračovat narážkami na národnostní menšinu za jejíž členku se pisatelka považuje (přičemž tuto národnostní menšinu neupřesnila). Varování bylo podepsané Mgr. Jana Fisherová.

            Vzhledem k tomu, že jsem autorem studie SUDETY, která o tomto pojmu a jeho zneužití a dosavadním zneužívání, byla uveřejňována na pokračování na stránkách čtrnáctidenníku Národní Osvobození, který je tiskovým orgánem Českého svazu bojovníků za svobodu, v číslech 21-24, ročníku 2012, dále jsem vedoucím a průvodcem Památníku Pečkárna, který se nachází v suterénu bývalé řídící úřadovny gestapa v Praze (Praha 1,
ul. Politických vězňů 20) a také 1. místopředsedou ÚV ČSBS, rozhodl jsem se, na varování paní Mgr. Jany Fisherové, která se prohlásila za sudetskou Němku, reagovat. V závěru svého vyjádření jsem Mgr. Fisherové nabídl veřejnou diskusi na toto téma. Své vyjádření jsem odeslal na e-mailovou adresu Jany Fisherové, kterou ve svém varování uvedla. Nicméně na několik pokusů o doručení mého vyjádření na e-mailovou adresu Mgr. Jany Fisherové, jsem vždy obdržel sdělení, že mé vyjádření je na uvedenou e-mailovou adresu nedoručitelné.

            Proto jsem se rozhodl varování Mgr. Jany Fisherové a mé vyjádření uveřejnit na webové stránky ČSBS, aby si každý čtenář a návštěvník webových stránek ČSBS udělal názor na uvedenou problematiku sám, včetně toho, že se já osobně, ani nikdo jiný z Českého svazu bojovníků za svobodu nebrání žádné diskusi na toto téma.

 

                                                                                                1. místopředseda ÚV ČSBS, a

                                                                                                 vedoucí Památníku Pečkárna

                                                                                                      Ing.  Emil KULFÁNEK   

 

 

----- Original Message -----
From: <janafisherova@seznam.cz>
To: <bojovnici@volny.cz>
Sent: Monday, July 22, 2013 10:51 PM
Subject: Vzkaz z webu zasvobodu.cz: Varování!

> Jméno: Jana Fisherová
>
> Váš e-mail: janafisherova@seznam.cz
>
> Předmět: Varování!
>
> Text:
> Dobrý den,
 

> nyní jsem četla Váš úvodní text a jsem zcela znechucena lživými
> informacemi, které se v textu hojně vyskytují. Veřejně podporuji
> ,,sudetské němce", dokonce jsem sama sudetskou němkou, tudíž to beru velmi
> osobně. Pokud předmětný text s narážkami na naši menšinu nesmažete, budeme
> nuceni na Vás podat trestní oznámení, dle obč.zák.
>
> S pozdravem
>
> Mgr. Jana Fisherová
>

 

 

 

From: Ing. Emil Kulfánek

To: janafisherova@seznam.cz

Sent: Tuesday, August 06, 2013 1:12 PM

Subject: Varování-vyjádření

 

Dobrý den,

            na webové stránky ČSBS byla dne 22. 7. 2013 doručena zpráva z Vaší e-mailové adresy s názvem "Varování". Z textu zprávy se podává, že jste si přečetla náš úvodní text a jste zcela znechucena lživými informacemi, které se v textu hojně vyskytují. Dále se z textu Vaší zprávy podává, že veřejně podporujete "sudetské němce" (poznámka: správně, podle českého pravopisu mělo být uvedeno "sudetské Němce"), dokonce sama jste sudetskou němkou (poznámka: opět správně, podle českého pravopisu mělo být uvedeno sudetskou Němkou), tudíž to berete velmi osobně. Dále se z textu zprávy podává, že pokud předmětný text, s narážkami na vaši menšinu nesmažeme, budete nuceni na nás podat trestní oznámení dle obč. zák.

            Vážená paní magistro, Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) je registrované občanské sdružení, jehož členy jsou bývalí účastníci národního boje za osvobození z německé nacistické okupace z let 1938-1939. A to nejenom ti, co bojovali jako vojáci na různých frontách 2. světové války na východě, nebo na západě, ale také ti, co trpěli v německých nacistických věznicích, káznicích a koncentračních táborech, a měli to štěstí, že toto utrpení přežili. Na cca 200.000 obětí z tehdejšího Protektoratu Böhmen und Mähren (cca 100.000 bojovníků proti německé nacistické okupaci v domácím odboji, a cca 100.000 obětí v důsledku holocaustu) toto štěstí nemělo. Dále pak členy ČSBS jsou vedle rodinných příslušníků výše uvedených účastníků národního boje za osvobození další občané České republiky (bez rozdílu jejich náboženského vyznání a politické příslušnosti), samozřejmě, že i bez rozdílu jejich národnosti (tzn. Češi, Moravané, Slováci, Němci, Poláci, atd.),

kteří se ztotožňují s posláním ČSBS. A jedním z nejdůležitějších principů poslání ČSBS je pravdivý výklad české národní historie.

            Proto se co nejrozhodněji ohrazuji proti Vašemu nařčení, že jste někde četla náš text se lživými informacemi. Bohužel jste neupřesnila kde a jaký text jste četla, a v jaké souvislosti je ten text napsán, takže se nemůžeme vyjádřit podrobněji. Pokud jde o výraz "sudetský Němec", tak s tímto pojmem skutečně nesouhlasíme, ale to neznamená, že jsme proti jakékoliv národnostní menšině v České republice. Není nám nic známo o tom, že by v České republice byla oficiálně zaregistrována národnostní menšina "sudetských Němců". Pokud chcete v této souvislosti podat na Český svaz bojovníků za svobodu trestní oznámení, tak Vám v tom nemůžeme a ani nebudeme bránit. 

            Chcete-li na toto téma vést veřejnou diskusi, rádi ji uveřejníme v našem tiskovém orgánu Národní Osvobození i na našich webových stránkách.

 

                                                                                                1. místopředseda ÚV ČSBS, a

                                                                                                 vedoucí Památníku Pečkárna

                                                                                                      Ing.  Emil KULFÁNEK