V boji proti „nepříteli“ jsou všechny prostředky dobré

23.01.2018 17:52

 

 

Kdo je tím nepřítelem? Samotný prezident České republiky Miloš Zeman. Kdo je tím bojovníkem? Všichni jeho odpůrci, mezi něž se řadí také představitelé Spolku pro zachování odkazu českého odboje. Jak jinak než boj proti „nepříteli“ nazvat boj, který byl rozpoután za jediným účelem, aby současný prezident České republiky Miloš Zeman nebyl opětovně zvolen prezidentem na další volební období. A pro tento účel se hodí cokoliv.

Všechno, co může pomoci proti znovuzvolení současného prezidenta, je dobré, i když se to neslučuje s proklamovanou morálkou, kterou se bojovníci proti českému prezidentovi zaštiťují.

Jako jeden z takových příkladů lze uvést Spolek pro zachování odkazu českého odboje, který vznikl tím, že zakládající protagonisté tohoto spolku se neztotožňovali s vedením a posláním Českého svazu bojovníků za svobodu, jehož členy byli do konce roku 2016.

Náznak pravého důvodu jejich nespokojenosti se projevil už v roce 2013, kdy
ve 2. kole přímé volby prezidenta České republiky stáli proti sobě Miloš Zeman
a Karel Schwarzenberg. Už v té době projevili hlubokou nespokojenost s tím, že vedení Českého svazu bojovníků za svobodu se vyslovilo pro volbu Miloše Zemana. Oni by volili Karla Schwarzenberga.

 A máme tady druhou přímou volbu prezidenta České republiky. Prezident Miloš Zeman opět kandiduje na funkci prezidenta České republiky. Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu opět podporuje Miloše Zemana a protagonisté Spolku pro zachování odkazu českého odboje, jak jinak, opět projevili svou nespokojenost. Tentokrát však použili těžký kalibr. Místopředseda a hlavní ideolog spolku Petr Hroník dne 9. 1. 2018 svou nespokojenost s ČSBS prezentoval jako bojovník proti „bolševismu“. Aby to bylo každému čtenáři naprosto jasné, tak dne 15. 1. 2018 zveřejnil na webových stránkách spolku fotografii od Miloše Kadlece, na níž je zobrazen Adam Benjamin Bartoš jak stojí na podstavci a v ruce drží oprátku. Pod obrázkem je nápis – Podporuje Miloše Zemana (další podporující KSČM, SPO, SPD, ČSBS).

Pro ty, kdo nevědí, kdo je to pan Adam Benjamin Bartoš, tak mimo spousty jiných aktivit, kterými se prezentuje je předsedou strany Národní demokracie. V roce 2017 proti němu bylo vedeno několik soudních řízení, mimo jiné také pro jeho zpochybňování holocaustu.

Aby každý nový zájemce o členství ve spolku, jehož místopředsedou a reprezentantem je pan Petr Hroník, měl jasno od samého počátku, tak by spolek měl upravit svůj název na „Spolek pro zachování odkazu českého odboje – spolek bojovníků proti bolševismu“.

Pan Jan Šinágl, představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách na Moravě a ve Slezsku, z.s., musí mít z pana Petra Hroníka velkou radost.

 

Emil Kulfánek