Tiskovka nejen o knize Cui bono restituce

10.04.2012 14:02

Český svaz bojovníků za svobodu uspořádal 21. března 2012 v sekretariátu předsedy tiskovou konferenci o knize Cui bono restituce. O kauze Salm a o sepsání zmíněné publikace na základě dokladů, získaných od státu, promluvila ředitelka Muzea Blansko Mgr. Eva Nečasová, redaktorka knihy.

Úvodní slovo měl univerzitní prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc., předseda Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňka Hlávkových v Praze, náš přední znalec ústavního práva a odborník na prezidentské dekrety, jehož zásadová stanoviska ohledně restitucí jsou známá a v uplynulých letech jsme některá publikovali.

Člen Historicko-dokumentační komise ÚV ČSBS PhDr. Jiří Jaroš Nickelli promluvil na téma Domácí vězení Hugo Salma 1945 a vojenská říšská svatba dcery Hugo Salma v Rájci podle originálních fotografií z roku 1944.

Na tiskové konferenci odezněly mnohé myšlenky, obsažené v článcích, publikovaných na této straně. Někdejší europoslankyně Ing. Jana Bobošíková, členka ČSBS, která podpořila vydání publikace, sdělila, že za knihou Cui bono restituce a jejím obsahem si nadále s jejími autory stojí.

                                                                 

 

Na snímcích Karla Štusáka z tiskové konference jsou prof. JUDr. Václav Pavlíček, PhDr. Jiří Jaroš Nickelli a Mgr. Eva Nečasová.

Knihu si můžete stáhnout zde http://www.zasvobodu.cz/news/cui-bono-restituce-ii-/