Smutná zpráva

04.09.2017 08:08

Vážení přátelé,

Dovolujeme si Vám oznámit, že v sobotu 26.srpna 2017, po těžké a krátké nemoci zemřel ve svých  nedožitých 83 letech  místopředseda Asociace Vojáci proti válce, Generálmajor Ing. Michal Gondek.                                                                                                                      Do posledních dnů byl velmi svěží a s velkým zájmem o  společenské dění, o život v míru ve spravedlivém a bezpečném světě. Byl mimořádně společenský, obětavý, laskavý a velkorysý muž.

Celý svůj život věnoval službě vlasti v Československé lidové armádě. Od žáka vojenského gymnázia, až po řízení správy na Ministerstvu obrany ČR a působení ve velitelsko-štábních strukturách Varšavské Smlouvy. Po odchodu do důchodu se dále věnoval aktivní činnosti ve prospěch ochrany a upevnění míru, odvrácení válek a zajištění bezpečnosti občanů a státu. Mimo aktivní činnosti místopředsedy Asociace Vojáci proti válce tyto myšlenky prosazoval jako člen Svazu bojovníků za svobodu a Společnosti armádního generála Ludvíka Svobody. Byl zakládajícím členem Klubu generálů České republiky a přirozeným pojícím článkem ke Klubu generálů Slovenském republiky. V rámci zahraniční činnosti se aktivně podílel na spolupráci s Klubem generálů a admirálů Srbska a v Mezinárodním poradním výboru důstojníků v záloze a ve výslužbě.

V diskuzích o současných problémech, o narůstající hrozbě vzniku válečného konfliktu apod. říkal „Ľudia sa predsa nakoniec musí dohovoriť.“

Vážený kolego, za vše Ti ze srdce děkujeme a věříme, že se Tvé přání splní a lidé se domluví.

Republiková rada Asociace Vojáci proti válce.

Gondek parte.pdf (271246)