Pozvánka na putovní výstavu v Brně

04.11.2014 14:33

ČESKÝ SVAZ BOJOVNÍKŮ ZA SVOBODU

 

 MĚSTSKÝ VÝBOR BRNO

GENERÁLA PÍKY 2

ČERNÁ POLE - KASÁRNA

613 00 BRNO

 

   

Pozvánka na putovní výstavu v Brně

 

Historicko-dokumentační komise ÚV Českého svazu bojovníků za svobodu pořádá v Brně s podporou Ministerstva obrany České republiky a ve spolupráci s Městským výborem ČSBS Brno týdenní putovní výstavu o dějinách domácího protinacistického odboje na Moravě a ve Slezsku. Tato výstava se postupně uskuteční v krajských a okresních městech Moravy a Slezska - k nadcházejícímu 70. výročí osvobození naší vlasti od nacistické okupace, které si připomeneme na jaře 2015.

 

Putovní výstava bude zahájena v krajském městě Brně, kde se uskuteční ve vstupní dvoraně Právnické fakulty Masarykovy univerzity, Veveří ulice č. 70. Bude to symbolické – v budově této fakulty sídlila za protektorátu řídící úřadovna brněnského gestapa pro Moravu. Následně v letech 2015 a 2016 se výstava uskuteční v dalších městech Moravy a Slezska.

 

Výstava poukazuje na vlastenectví obyvatel Moravy za druhé světové války v boji proti nacistickému útlaku, na hrdinné spoluobčany, kteří neváhali v nejtěžší době spolupracovat s domácími odbojáři i parašutistickými výsadky a společně vytvořit s nasazením vlastního života bojové skupiny domácího odboje na Moravě.

 

Putovní výstava o dějinách domácího protinacistického odboje na Moravě a ve Slezsku  je určena zejména pro zájemce o historii druhé světové války, žáky základních škol a studenty středních i vysokých škol, jakož i pro nejširší veřejnost. V Brně bude putovní výstava zpřístupněna ve vstupních prostorách Právnické fakulty Masarykovy univerzity v týdnu od pondělí 10. listopadu do pátku 14. listopadu 2014, vždy v čase od 9:00 do 17:00 hod.

 

 

Za organizátory této výstavy srdečně zve

 

 

Mgr. Jan Jandl

místopředseda MěV ČSBS Brno

tel.: 732 162 185

e-mail: jandl.j@volny.cz