Pomozte při pátrání

09.02.2015 10:03

Pomozte při pátrání!

 

Možná byly dvě odbojové skupiny Brutus, kdoví…

 

První - Odbojová skupina Blaník a JUDr. Ženatý, vyšlo jako příloha časopisu POLICISTA č. 10/2009, Ondřej HNÁTEK, Petr STEIN - skupina založená na samém sklonku války pod decentním dohledem gestapa (kdo tehdy tušil, že Jaroslav Nachtman je agentem gestapa?)

Podle http://virtually.cz/journal/?q=node/210&page=805, Bylo zničení saské metropole zločinem?, 15. 02. 2010, Jan Ziegler našel, že: „Pětadvacetiletý Karel Hlava z Katovic na Strakonicku čekal v cele smrti drážďanského žaláře na svůj poslední den.

Nejvyšší trest dostal jako člen odbojové skupiny Brutus za roznášení protinacistických letáků a sabotáže ve strakonické zbrojovce, kde pracoval. Možná tehdy zapůsobila vyšší spravedlnost, čtyři pětiny objektů z drážďanské věznice Matilda byly zničeny, avšak část, kde se nacházel Hlava a další političtí vězni, nedostala přímý zásah a on spolu s dalšími druhy utekl." (snad druhá skupina Brutus?)

Zajímá nás Jiří Hájek, 24. 2. 1914, zatčený coby člen odbojové skupiny Brutus v červenci 1944, na udání dr. Rypla, vedoucího hudebního odd. ministerstva osvěty. Existuje ještě seznam pracovníků organizace BRUTUS, vypracovaný v roce 1946?

Za jakékoliv informace, týkající se odbojové skupiny (odbojových skupin?) Brutus budeme vděční. Zasílat je lze na: bojovnici@volny.cz nebo Sekretariát ČSBS, Legerova 22, 120 49 Praha 2)

Za pomoc předem děkujeme!