Podporuji člena ČSBS Dominika kardinála Duku v jeho názoru!

12.08.2016 10:13

         Podporuji člena ČSBS Dominika kardinála Duku v jeho názoru!

 

Je smutné, že se v Katolickém týdeníku, který čtou všichni křesťané naší země, nenašlo místo pro zásadní stanovisko Primase českého k tématu uprchlíků a že kardinál Dominik Duka zvolil proto k publikaci článku svůj osobní blog.

Ve svém textu napsal, že vražda francouzského kněze J. Hamela fanatickými islamisty je „mementem všem, kdo se snažili předchozí dění bagatelizovat, přisuzovat jej například duševně nemocným lidem či lidem frustrovaným“. Kardinál Duka uvedl dále, že „mlčet či lhát o skutečných příčinách tohoto stavu rovnalo by se už podílení na sebevraždě naší civilizace. Chci v této chvíli vyzvat všechny lidi dobré vůle, aby se spíše modlili za oběti teroru a méně hledali omluvy a výmluvy pro teroristy.“

Je velmi dobře, že se hlava české katolické církve, třeba i v rozporu se smířlivými stanovisky z Vatikánu, jednoznačně vymezuje vůči všem, kdo si přesně neuvědomují fatální nebezpečí invaze islámu do evropského světa. Nemůžeme trpně snášet, jak je náš roky budovaný svět bezpečí, práce, sociálních jistot nemilosrdně naleptáván – a evropské elity k tomu mlčí, či jen nechají sypat ekonomickým uprchlíkům další a další sociální dávky. Toto nejsou lidé bezpečí a práce! Je třeba jim případně pomoci tam, kde jsou doma a ne mít zeširoka rozevřenou náruč a donekonečna sypat miliony eur. (Jen Německo, údajně, vydalo již na uprchlíky těch eur na miliardy.)

Vážím si odvážného stanoviska kardinála Dominika Duky, má moji plnou podporu. Jsem samozřejmě rád, že je členem ČSBS, protože takové členy, co se nebojí říkat pravdu a třeba s ní i jít „proti všem“, potřebujeme jako sůl.

 

Jaroslav Vodička

předseda ÚV ČSBS