Omluva pana Maryško

17.02.2015 08:05

Přijměte mou upřímnou omluvu!

 

Vážený pane předsedo, vážené lidické ženy a děti,
prosím, přijměte mou upřímnou omluvu za nešťastné vyznění mého facebookového vtipu a s omluvou, prosím, přijměte také mé stručné vysvětlení souvislostí.

Omlouvám se všem lidickým obětem a všem, kterých se dotklo mé neštastné spojení obrázku z filmu Lidice s představiteli ústecké žumpy - s lidmi, kteří škodili a škodí jak v politice, tak na sociálních sítích a komentářích pod internetovými články. Někteří z nich nám už rok, bez povšimnutí správců serverů, nadávají do Židů, obřezanců, feťáků, havloidů a často vyhrožují likvidací. Antisemitské nadávky a výhrůžky na adresu Činoheráku a Achaba Haidlera, který jezdí hrát divadlo do Lidic pravidelně, se objevují neustále a zatím se za něj žádný bojovník za svobodu nepostavil.

Blesk.cz (aniž by se zajímal o mé vyjádření) uvedl nepravdivou informaci, že jsem foto umístil na svůj FB profil. Není to tak, byl to pouhý komentář určený přátelům, pod událostí dobrovolné brigády s názvem Úklid Ústí a s lidickými událostmi neměl vůbec nic společného. Byl to černý humor, vytržený z kontextu a jedná se o přefouknutou mediální bublinu „na zakázku“, což ovšem ten, kdo nežije v Ústí nad Labem, jen těžko pochopí.

Prosím vás,

bojovníci za svobodu, abyste přijali mou omluvu za nešťastně použitý ilustrační obrázek a nebrali doslova přibarvené bulvární zprávy.

S úctou a pozdravem
 

                                                            Jiří Maryško

 

 

 

Pane Maryško,

 

Vaši omluvu přijímáme s výhradami, neboť stále nemůžeme pochopit, jak jste mohl  takovou tragickou událost zneužít ke svým zájmům, to snad slušný člověk nedělá.

Přesto, že jste se nám omluvil, hořký pocit trpkosti  ze zneužití a pošpinění  památky našich nejbližších  zůstává.

 

 

                                                                     Pavel Horešovský