Destabilizace národa

12.12.2014 10:58

Destabilizace národa

 

Je to pár dní, co hladinu veřejného mínění a politického života rozčeřila bouřlivá reakce blíže neidentifikovatelného davu mávajícího červenými kartami a vrhajícího slepičí vajíčka na prezidenty čtyř zemí na pražském Albertově. Terčem útoku se stal český prezident Miloš Zeman, byť jeden zásah dopadl na hlavu německého státníka. Jen zcela nedávno vysokým vládním úředníkům dorazily zásilky jedovatého kyanidu.

Není možné spojovat věci různého obsahu. Co ale říci lze: způsoby srovnatelné s „divokým západem“ počátku 19. století, zdá se, dorazily i k nám, do ČR. Stav, kdy se nepsanými normami, dalo by se bez nadsázky říci, stávají, „chuligánské“ způsoby chování s přídechem kriminálního jednání není posunem v před, nýbrž krokem v mentalitě společnosti jako celku na úroveň středověku. Není to již symbolem svobody, ale útokem na svobodu. A tudíž musíme být nutně slyšet i my, bojovníci za svobodu, ochránci morálních hodnot.

Z politologického hlediska, je patrné, že úhelným kamenem sváru se stává problém Ukrajiny. Prezident Miloš Zeman razí v této souvislosti konzistentní politiku objektivity a neunáhlenosti. V období, kde je zcela jasné, že soupeří o východní část Ukrajiny její obyvatelé s ukrajinskou vládou, EU a USA a zcela logicky tudíž Ruská federace výrazně vojensky posiluje na hranicích s cílem kontrolovat vysoce nestabilní oblast na okraji velmoci. Prezident ČR zaujal objektivní nezaujatou roli a to se patrně stalo objektem sváru naší společnosti. Nakolik je tento konflikt uměle živen, lze pouze spekulovat. Možná opozicí tuzemskou, možná jistými podnikatelskými kruhy s přesahem do zahraničí, možná nadnárodní mafií a možná zahraničními vládami.

ČSBS je politicky neutrální a nebudeme hájit tu či onu stranu, vládní ani opoziční strany. My hájíme ústavnost, symboly státu a svobodu. Ať je lidmi už zvolen Petr či Pavel, budeme za ním stát jako za vůlí většiny národa, to je demokracie. Kdo se pokouší destabilizovat vnitřní politické prostředí výše uvedenými prostředky, útočí tím na demokracii, na symboly českého státu a stojí tím i proti nám – Českému svazu bojovníků za svobodu.

 

                                                      Krajský koordinační výbor

                                                        oblast Královéhradeckého kraje