Co předcházelo popravě osmi německých nacistů v Novém Boru aneb Nezkreslovat dějiny!

04.06.2009 12:42

 

   Po dobu uplynulých pěti let jsme byli zkresleně informováni Janem Tichým v Novoborském měsíčníku a internetových  i-novinách o  událostech v Novém Boru v květnu a červnu roku 1945. Redakční rada Novoborského měsíčníku cenzurovala opačné názory, zveřejňovala zarputile fotografie bývalých nacistů, popravených v roce 1945 za nedovolené držení střelných zbraní v době stanného práva. Popisovala tyto lidi jako vzorné občany  a starostlivé rodiče pečující o své děti a rodiny. Nikde nebyla ale zmínka o tom,že jde o nacisty nebo dokonce o příslušníky zločinecké organizace SS.

 

    Na základě podnětů řady občanů proti těmto praktikám, podaly tři vlastenecké organizace českolipska protest radě Městského zastupitelstva. Protože jde o věc veřejnou a velice závažnou, připomínáme příčiny a následky tohoto tragického období našich dějin s tím, kdo koho v naší zemi zradil a kdo rozpoutal zvěrstva II. světové války.

 

   1. září 1939 zahajuje nacistické Německo přepadením Polska II. světovou válku. Největší tragedie v novodobých dějinách lidstva, válka, které Německo vtisklo charakter války vyhlazovací. Planeta Země zaplatila nacistům  šedesáti miliony obětí všech národů světa. Hmotné škody dosáhly astronomických čísel, mravní a morální škody nebudou zahojeny ani za sto let. Zlehčování a omlouvání následků této války, vyzdvihováním “obětí” samotných nacistů tuto dobu ještě prodlouží a je hluboce nemravné.


1. května 1945 v Terezíně nacisté popravili 51 českých vlastenců.
7. května 1945 v Třešti nacisté popravili 47 obyvatel.
7. května 1945 ve Velkém Meziříčí nacisté popravili 60 obyvatel.
8. května 1945 byl dobyt Berlín, Německo kapitulovalo a  na území Evropy skončila válka.
9. května 1945 v Novém Boru příslušník SS zavraždil svoji devítiletou dceru ,  svoji ženu a spáchal sebevraždu jmenoval a Ervin BITTNER.
9.  května 1945 bylo osvobozeno celé území Československa.
12. května 1945 byly ukončeny poslední boje s jednotkami Wehrmachtu  a SS, které nerespektovaly úplnou kapitulaci.

 

      V současné době je právě v Novém Boru snaha, prapodivně myslících lidí, zlehčit příčiny a důsledky nacistického řádění na jedné straně a hanobit a znevažovat činy československých  bezpečnostních sil a armády v době těsně po válce.  Jsou to členové redakcí Novoborského měsíčníku a internetových i-novin, pánové Bárta a Tichý se svými přitakávači.
     Proti této jejich aktivitě, která porozumnění mezi Němci a Čechy v žádném případě neprospěje a zcela jednoznačně mu škodí, vystupují občané Nového Boru v poslední době podporovaní vlasteneckými organizacemi Českolipska. Dopisem radě Městského zastupitelstva jí žádají o nápravu.

 
ČSBS, ČsOL a  KPČ Česká Lípa