Autoři literatury faktu přijedou podesáté do Letohradu

16.09.2014 15:11

Před deseti lety se začala psát historie setkávání Klubu autorů literatury faktu v Letohradě.  Za tu dobu se Letohrad stal doslova městem literatury faktu, kam přijíždějí významní spisovatelé i osobnosti z České i Slovenské republiky. Nejinak tomu bude letos. Na  jubilejní setkání, které se koná ve středu 24. září 2014 od 15 hodin na středověké Tvrzi Orlice,  přijede vedle pěti desítek literátů také bývalý prezident Václav Klaus, držitel hlavní ceny Egona Ervína Kische za knihu Rok sedmý.  „Před čtyřmi lety do Letohradu nemohl přijet,  proto jsme ocenění předávali panu prezidentovi na pražském Hradě. Při té příležitosti jsem ho pozval do Letohradu. Věřím, že návštěva letos dopadne, přestože žádnou cenu nedostane, ale naopak bude ceny tento vzácný člen KALFu předávat,“ uvedl starosta Petr Fiala.   

Program setkání je jako každý rok nabitý. Potřiadvacáté se budou odevzdávat Mezinárodní ceny Egona Ervína Kische i jeho ceny regionální, po druhé obnovené ceny letohradského rodáka Petra Jilemnického a ocenění Českého svazu bojovníků za svobodu.  Mezi nominovanými jsou například letohradský spisovatel Stanislav Adamec nebo režisér Juraj Jakubisko, který rovněž přislíbil účast na slavnostním ceremoniálu. 

Budeme potěšeni, pokud přijmete pozvání na setkání se zajímavými lidmi. Středeční slavnost začíná  o patnácté hodině na Tvrzi Orlice. Ve čtvrtek 25. září pokračuje setkání spisovatelů literatury faktu besedou v Domu kultury. Začíná v 10 hodin dopoledne a zúčastní se jí spisovatelé Karel Richter, Robert  Kvaček,  Jan Halada,  Milan Syruček a Miroslav Kučera.

Vážení novináři,  prosíme vás o potvrzení účasti na setkání autorů literatury faktu  na e-mailu magdalena.navratilova@letohrad.eu do úterý 23. 9. 2014. Prostor pro média je vyhrazen.

Pozvanka_Kisch_2014.pdf